Kusiciele Losu

Rozdział I: część 5

Podróżując do Wielkiego Targu

1508 TH

Zabójcy służący Czarnemu zaatakowali Avalaca w trakcie jego pobytu w Urupie. Chociaż z pomocą tajemniczego krwawego elfa Złodzieja – Drwiciela Quaya udało się pokonać napastników Avalac doszedł do wniosku, że nie będzie bezpieczny póki moneta esencji ognia Inteusa pozostaje w jego ręku. Nie chcąc jej wyrzucać, ze strachu że wpadnie w niepowołane ręce i bojąc się odwetu Inteusa w razie zniszczenia, mag postanawił przechować ją w najbezpieczniejszym możliwym miejscu – w leżu Wielkiego Smoka Lodoskrzydłego.

Lodoskrzydły, jako jeden z niewielu smoków, pozwala na audiencję przedstawicieli Młodszych Ras i czasem nawet spełnia ich prośby – pod warunkiem, że go zainteresują i że zostanie mu złożony podarek o wartości co najmniej tysiąca sztuk srebra. Chcąc dorobić się potrzebnej sumy i jednocześnie być bliżej smoka jeśli potrzebne będzie szybkie dostanie się do gada, BG udali się t’skrangijskim statkiem atrakcji do Wielkiego Targu. Nim jednak udało im się chociaż na niego wsiąść zostali zaataowani przez t’skrangijskich bliźniaków, jednak gdy zaczęli się zbiegać Marzynarze z portu i straż, przeciwnicy uciekli za pomocą teleportacji. Na statku S’landrar pojedynkował się z kilkoma Fechtmistrzami, Quay okradał podróżnych zaś Lamladir nawiązał romans z początkującą Ksenomantką o Imieniu Postrish.

W końcu BG opuścili okręt i udali się do Wielkiego Targu. Po drodze zaatakowali ich bandyci Czarnego oraz pomagający im magowie z Barsawiańskiej Gildii Czarodziei. Chociaż sytuacja wyglądała ciężko, do walki włączyła się też Postrish, która okazała się być o wiele bardziej biegła w sztuce ksenomancji niż twierdziła. Wspólnie, drużyna pokonała wrogów, jednak Ksenomantka wściekła, że musiała ujawnić swą prawdziwą moc, odeszła. Reszta drużyny zaś wkraczyła do Wielkiego Targu, nieświadoma ile organizacji tylko na to czeka…

Komentarz MG:

To na pewno nie jest pierwsza sesja, na której dołączył Drwiciel Quay, ale podobnie jak w przypadku S’landrara nie jestem w stanie wskazać konkretnego momentu. Tę sytuację komplikuje fakt, gracz prowadzący Quay’a grał tą postacią na kilku singlówkach i jeszcze na sesjach w całkowicie innej ekipie. Spuśćmy zasłonę milczenia na to. Ksenomantka Postrish więcej się nie pojawiła, chociaż planowałem ją nieraz wykorzystać… ale jakoś nie było okazji – jej rolę przejął nieco Mestoph. Ale coś czuję, że teraz gdy drużyna dorosła do jej poziomu, może się w końcu znów pojawić.

Comments

Denadareth

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.