Kusiciele Losu

Rozdział II: część 2

Zamek Teyrana

Po krótkim pobycie w Domu V’strimon drużyna znów ruszyła w podróż. Tym razem celem był kaer, położenie którego wskazywał kompas Mindgranda. W drodze zostali zaatakowani przez J’ptana i J’plana – t’skrangijskich bliźniaków ze zniszczonej organizacji Poszukiwaczy Artefaktów. W walce szybko okazało się, że drużyna nie ma szansy w starciu z dwójką potężnych magów i tylko desperacka ucieczka ocaliła życie BG.

Osłabiona walką drużyna, postanowiła odpocząć w najbliższej wiosce, którą okazała się być mała osada Norna, będąca pod opieką “lorda” Teyrana. Wioska okazuje się być na wpół opuszczana. W karczmie BG dowiadują się, że arogancki, ale zazwyczaj łagodny lord ostatnio całkowicie się zmienił, zaczął gnębić poddanych, wprowadzać surowe kary za najdrobniejsze przewinnienia i co najgorsze porwał i uczynił niewolnicę z Karissy, pięknej elfki z wioski. Jej ojciec opowiedział im jak przejeżdżający pewnego dnia przez Nornę lord spojrzał tylko na dziewczynę i rozkazał sprowadzić ją do swego zamczyska, następnie zaś odrzucił grupę mieszkańców, która przyszła błagać o jej uwolnienie. Od tego momentu zaczęło być tylko gorzej, Teyran zaczął sprowadzać obcych najemników, którzy rozpanoszyli się po wiosce gnębiąc i okradając mieszkańców. Co gorsza sam lord zmusił Karissę do ślubu i zmusił ją do przyglądania się coraz to nowym okrucieństwom, które wymyślał dla mieszkańców Norny. Próby interwencji w Throalu spełzły na niczym, gdyż osada była położona zbyt daleko strefy wpływów krasnoludzkiego królestwa. Zrozpaczony ojciec poprosił drużynę o uratowanie córki, zaś zdesperowani mieszkańcy wioski błagali o wybawienie od zdeprawowanego lorda.

Ponieważ jedyną cechą lorda, która nie uległa zmianie była jego arogancja, dlatego Lamladir, Avalac i S’landrar przybyli jako “Książę Lamladir z Hobolandii” i jego wierna świta. Ponieważ lord wyglądał na trochę przygłupawego, przekonanie go nie stanowiło trudności dla charyzmatycznego Trubadura i Fechtmistrza. Drużynę zaniepokoiło jednak, że Karissa nie reagowała na żadne próby dyskretnego przekazania jej wiadomości o nadchodzącym ratunku. W nocy drużyna ruszyła zbadać zamczysko. W jego trakcie Avalac wykrył silne źródło spaczonej magii wewnątrz budowli. Kierując się w jego stronę drużyna dotarła do tajnej komanty, w której na piedestale spoczywał kryształowy kufer, który według słów ojca Karissy, elfka kupiła na krótko przed swym porwaniem. Prawda wyszła na jaw, gdy drużyna chcąc otworzyć skrzynię stała się celem zaklęcie Zabójczych Kolców. Kufer okazał się być naprawdę pomniejszym typem Horrora – kryształowym bytem. Po zaciętej walce, BG udało się pokonać potwora.

Po walce, radząc sobie po drodze z zaalarmowanymi strażnikami, drużyna ruszyła do wieży, gdzie była sypialnia Teyrana i Karissy. Tam zostali zaskoczeni, gdy Karissa rzuciła się na nich miotając zaklęciami, wściekła po śmierci swego Horrorycznego mistrza. Co gorsza rozkazała Teyranowi, którego cały czas kontrolowała, zaatakować drużynę. S’landrar zmierzył się z lordem, który również okazał być się wprawnym Fechtmistrzem, zaś Avalac i Lamladir w dwójkę zaatakowali elfkę. Na szczęście dla S’landrara, zaklęcie kontroli umysłu osłabiało koordynację ruchów Teyrana i t’skrangowi udało się odpierać jego ataki dostatecznie długo by Avalac i Lamladir zabili elfkę uwalniając lorda spod jej kontroli.

Po tym wszystkim, dowody w postaci szczątków horrora zdołały przekonać mieszkańców wioski, jak i zrozpaczonego ojca Karissy, że zrobili jedynie zrobione zostało to co było konieczne. Gdy drużyna opuszczała wioskę, nastroje nie były zbyt wesołe, ale przynajmniej przyszłość zapowiadało się w bardziej pozytywnych barwach, zwłaszcza że Teyran poprzysiągł od teraz lepiej opiekować się osadą.

Komentarz MG:

I znów, zapewne były jakieś sesji między poprzednią a tą, ale ta jest najbliższą, która utkwiła mi w pamięci. Zwrot Ho… cośtamcośtam …Bo, używany przez “Lamladira z Hobolandii” na pewien czas zawitał do ciedziennego języka naszego kręgu sesyjnego.

Comments

Denadareth

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.