Dalrok

Trollowy najemnik, służący wielu, wielu panom.

Description:

Wysoki, nawet jak na trolla. Spiłowane rogi i długie, jasne włosy.Po magicznych modyfikacjach ma złote oczy.

Dalrok jest Banitą na VIII Kręgu, niedawno zaczął też zgłębiać Dyscyplinę Zwiadowcy i osiągnął w niej IV Krąg.

Bio:

Historia:

Dalrok urodził w 1486 TH, w klanie Miażdżycieli Kości. W wieku 16 lat został wygnany ze swego klanu za zabicia członka klanu mimo, że ten się poddał. Spiłowano mu rogi i zabroniono powrotu. Krótko po opuszczeniu klanu, Darloko spotkał kilku Banitów, którzy zaoferowali mu wstąpienie do ich szeregów. Darlok w przypływie wściekłości zabił jednego i przepędził pozostałych. Postanowił sam na własną rękę walczyć o swój honor…

Nie słyszano o nim przez dwa lata, aż w końcu okazało się, że dowodził finansowanym przez Therę oddziałem najemników mającym siedzibę u stóp Gór Delaryjskich. Chociaż na początku łapał jedynie niewolników dla Theran to z czasem jego oddział okazał się tak skuteczny, że Dalrok uniezależnił się od Thery. Działa teraz w całej zachodniej części Barsawii – często dla Denairastas. Mimo to ciągle przyjmuje zlecenie od Thery.

Obecnie Darlok nie przypomina idealisty, którym był kiedyś. Sprawia wrażenie cynika i wypranego ze skrupułów najemnika, dla którego liczą się tylko pieniądze. Żywi niechęć do innych trolli.

Kontakty z BG:

Po raz pierwszy spotkał drużyne, która dopiero miała się stać Kusicielami Losu w 1509 TH, gdy ochraniał twierdzę bandytów, w której miało dojść do przekazania informacji na temat magicznego ulepszania między Sentroshem a Denairastas. Chociaż Kusicielom Losu udało się doprowadzić do zniszczenia budynku i uniemożliwili przekazanie informacji to Dalrokowi udało się uciec.

Kolejne krótkie spotkanie nastąpiło w Travarze, gdy dowodził eskortą Therańskich czempionów udających się na turniej w Travarze. W jednej z karczm spotkał S’landrara i Dilvisha, tego ostatniego udało się mu prowokacją skłonić do wyzwania go na pojedynek. O wiele bardziej doświadczonemu Dalrokowi pokonanie Dilvisha przyszło z łatwością. To jednak nie wystarczyło trollowi i dobił powalonego już przeciwnika; za czyn ten został wygnany z miasta.

Następnie razem z Fegis Kulem zajmował się wysyłaniem niewolników do kopalni Aklas. Gdy wybuchła II Wojna Therańska zajął się dostarczaniem niewolników z terenów podbitych przez Therę w głąb imperium. Ostatecznie proceder ten zakończyli w 1512 TH Kusiciele Losu, wybijając jego oddział łapaczy. Sam Darlok przeżył, gdyż osłabiona walką z jego najemnikami drużyna, nie chciała ryzykować starcia z nim i pozwoliła mu odejść. Ponieważ zawsze preferował ułatwianie sobie walk i ataki z zaskoczenia, niedawno zaczął zgłębiać Dyscyplinę Zwiadowcy. Jego dalsze dzieje są nieznane.

Dalrok

Kusiciele Losu Denadareth