Harsos

Przywódca Kultu Ognia.

Description:

Harsos to wysoki, łysy mężczyzna z ciałem poznaczonym licznymi bliznami po oparzeniach. Jest Mistrzem Żywiołów V Kręgu – niegdyś jeszcze był Głosicielem Floranuusa, ale utracił łaskę Pasji.

Bio:

Historia:

Harsos był Głosicielem Floranuusa w Kratas i pragnął rozpalić na nowo płomień radości w ponurych sercach mieszkańców tego miasta. Widząc jak bardzo jego wysiłki są daremne, zaczął powoli popadać w obłęd. W ońcu uwierzył, że rozpalenie dowolnego płomienia w Kratas będzie mile widziane przez Floranuusa i zapoczątkował serię podpaleń w uboższych dzielnicach. Naturalnie przez te czyny utracił łaskę swej Pasji, zaś gdy jego wina została odkryta musiał uciekać w obawie przed zemstą poszkodowanych mieszkańców. Osiadł w Brytanii, gdzie zapoczątkował Kult Ognia. Tam też od uczonego dowiedział się o tym, że niedaleko Kratas, przed Pogromem istniała Świątynia Płomienia poświęcona potężnemu Duchowi Ognia…

Kontakty z BG:

Bojąc się pojawić w Kratas, Harsos wynajął Lamladira i Avalaca by odnaleźli w archiwum miasta wzmianki o Świątyni Płomienia, następnie zaś przetarli szlak do niej, zabezpieczyli miejsce po czym wezwali go. BG udało się dokonać tego i w ruinach Świątyni znaleźli przywołanego jeszcze przed Pogromem, Ducha Ognia – Inteusa. Niedługo później zjawił się wezwany Harsos, na czele Kultu Ognia. Ponieważ żywiołak sprawiał wrażenie obłąkanego, Harsos bojąc się go wypuścić postanowił ułagodzić go składając w ofierze Lamladira i Avalaca. Doszło do walki, podczas której Avalac uwolnił Inteusa, ten zaś z wdzięczności zabił Harsosa i wszystkich Kultystów Ognia1.

Odnośniki:

1 Początek przygód

Harsos

Kusiciele Losu Denadareth