Harun

Fałszywy krasnoludzki kupiec, łapiący niewolników dla Thery.

Description:

Z wyglądu niczym nie wyróżniający się krasnolud o brązowej brodzie. Mimo tego, że pozował na zwykłego kupca, tak naprawdę był Iluzjonistą na VI Kręgu.

Bio:

Historia:

Harun urodził się w 1431 TH w Vivane. Podczas walk o stolicę prowincji, znienawidził Barsawiańczyków i Viviańczyków za bezsensowny jego zdaniem opór, który tylko doprowadzał do większych zniszczeń miasta. Po zakończeniu walk stał się lojalnym poddanym Imperium Therańskiego.

Wkrótce sprzymierzył się z handlującym niewolnikami Fenlis Turmem z Haldoth i zaczął dostarczać mu niewolników.

Jego metoda była prosta – podawał się za kupca z Kratas lub Jerris i wynajmował Adeptów do ochrony swojej karawany. Gdy docierał do terenów Therańskich, jego towarzysz Taram pojawiał się z grupą zbrojnych, chwytał Adeptów i prowadził do Thery.

Kontakty z BG:

W roku 1508 TH w jego pułapkę wpadli Avalac, Lamladir i S’landrar. Z pomocą Tarama zostali chwytani, zaś próbę ucieczki S’landrar przypłacił utratą ogona. Za ten czyn t’skrang obiecał w duchu zarówno Taramowi jak i Harunowi śmierć w męczarniach.

Gdy BG zostali odeskortowani na pokład therańskiej baty i wysłani w głąb imperium, krasnolud ze swoimi pomagierami ruszył w stronę Jerris, w poszukiwaniu nowych ofiar. Nie mógł wiedzieć, że BG udało się uciec z pokładu baty, niszcząc przy okazji okręt. Żądnemu zemsty S’landrarowi udaje się wytropić Haruna niedaleko Jerris i dochodzi do starcia. Wykorzystując przewagę zaskoczenia drużyna S’landrara pokonuje łowców Haruna, w walce z ręki t’skranga ginie Taram. Krasnoludowi jednak po ochroną zaklęcia niewidzialności udaje się uciec1.

Po tej porażce wraca do Haldoth gdzie werbuje nowy oddział i znów rusza wznowić swój proceder. W końcu jednak jego szczęście się wyczerpuje. Pod koniec roku znów trafia na BG nieopodal Dżungli Liaj. Po raz kolejny dochodzi do starcia jednak przewaga liczebna sił Haruna topnieje, gdy Lamladir używając swych mocy Trubadura naśladuje ryk smoka. Przekonani, że atakuje mający leże w dżungli Usun, żołnierze krasnoluda się wycofują. Sam Harun po raz kolejny próbuje użyć niewidzialności i uciec, ale tym razem ma mniej szczęście: Avalac rozprasza zaklęcie zaś Mustela Nivalas zalatuje go od tyłu i zabija celnym ciosem w plecy.

Odnośniki:

1 W therańskiej niewoli

Harun

Kusiciele Losu Denadareth