Icarion

Description:

Niski jak na elfa, ciało pokryte licznymi bliznami po magicznym wybuchu. Akcent silnie therański.

W chwili śmierci Icarion był Mistrzem Żywiołów na XII Kręgu i Ksenomantą na X Kręgu.

Bio:

Historia:

Icarion urodził się w therańskim kaerze w Rugarii, jako członek Domu Narlanth. W tym też kaerze został wprowadzony w tajniki magii żywiołów a później i ksenomancji. Po kilkunastu latach studiów, zastąpił swego mistrza jako główny mag. Po otwarciu kaeru udał się studiować magię do Wielkiej Thery. Zaczął odnosić sukcesy i był na najlepszej drodze do dołączenia do Pasterzy Niebios, gdy zdesperowany by ukończyć jeden z eksperymentów na czas, nie dopilnował wszystkich zabezpieczeń i doprowadził do silnej magicznej eksplozji. W wybuchu zginęło wielu magów pomagających Icarionowi, jednak jakimś cudem sam elf przeżył, odnosząc “jedynie” ciężkie obrażenia. Gdy wyzdrowiał, dowiedział się, że w ramach prób wyciszenia sprawy eksplozji, jego Dom odciął się od niego i wygnał z Wielkiej Thery.

Rozgoryczony Icarion zaczął snuć plany zemsty, gdy skontaktowali się z nim przedstawiciele Domu Krand, drugiego z Domów zajmujących się magią, rywalizującego przy tym z Narlanth. Zaoferowali Icarionowi umowę: jeśli uda się na wygnanie do Barsawii i będzie tam służył jako ich agent, oni postarają się doprowadzić do zdjęcia wygnania z elfa i umożliwią powrót – tyle, że tym razem jako członka Krand.

Przez kilka lat Icarion żył w Barsawii, prowadząc tam badania zlecone mu przez Dom Krand. Jako siedzibę wybrał opuszczoną twierdzę, położoną niedaleko Throalu. Finansowany przez swoich patronów, stworzył niezbędne laboratoria i po pewnym czasie zorientował się, że jego zamek skrywa źródło mocy, zapomniane od czasu Pogromu. wynajął też duży oddział najemników pod wodzą Katiara do ochrony swej siedziby.

Kontakty z BG:

W końcu, jego zwierzchnicy zażądali od niego przejęcia kontroli nad szalonym duchem ognia: Inteusem, którego planowali wykorzystać w jakimś spisku wymierzonym w Throal. Razem z kilkoma gildiami magów, Icarion zaczął obserwować Avalaca, który był posiadaczem przedmiotu wzorca ducha. Niestety mag ten był pod uważną obserwacją innych organizacji i Icarion nie mógł działać niezauważony. Niedługo potem, Avalac oddał monetę ognia, stanowiącą przedmiot wzorca Inteusa, pod opiekę Lodoskrzydłemu, a nawet arogancki therański mag, nie chciał zadzierać z Wielkim Smokiem.

Wkrótce jednak okazało się, że gdy Avalac oddał przedmiot, gildie utraciły zainteresowanie nim – Icarion zaś uświadomił sobie, że sam elf jest przedmiotem wzorca Inteusa. By go porwać, wywołał zamieszanie w Wielkim Targu, przyzywając tam Puchlaka (który niejako przy okazji zabił towarzysza Avalaca – Drwiciela Quay’a) i korzystając z tej dywersji obezwładnił drużynę i teleportował do zamku Khavur.

Tam torturując Avalaca zdołał wydobyć od niego prawdziwe Imię, które wykorzystał do wezwania Inteusa. Nie przewidział jednego: że jeden z wynajętych do obrony adeptów, pewien troll zbuntuje się przeciwko jego planom i uwolni drużynę. Zbiegło się to z atakiem Gildii Czarodziei, od dawna wrogo nastawionej wobec Icariona na zamczysko Khavur – co jeszcze spotęgowało zamieszanie. Sam Icarion nie mógł rozwiązać tych problemów, gdyż zmuszony był toczyć z wezwanym Inteusem pojedynek woli, próbując podporządkować sobie ducha.

Dopiero gdy Avalac, używając wykradzionej z laboratorium Icariona Różdżki Przepływu zaczął wspierać Inteusa, therański mag zareagował, teleportując się do komnaty ze źródłem mocy i odbierając kontrolę nad nim Avalacowi. Nie zapobiegło to jednak tragedii – rowścieczony Inteus przebił się do komnaty źródła i mimo iż Icarionowi udało się na chwilę unieruchomić żywiołaka, atak pozostałych towarzyszy Avalaca zdekoncetrował go. Inteus wykorzystał to, uwalniając się od zaklęcia, po czym dosłownie rozszarpał Icariona na strzępy1.

Odnośniki:

1 Zamczysko Icariona

Icarion

Kusiciele Losu Denadareth