Drwiciel Quay

Złodziej z Krwawej Puszczy, którego ścieżka przecięła się z Kusicielami Losu.

Description:

Drwiciel Quay, mierząc równo 2m, był jednym z wyższych krwawych elfów. Całe jego ciało szpeciły wyrastające ciernie – element wspólny dla każdego z jego rasy. Złodziej ten miał długie, ciemnoblondowe włosy i przeszywające niebieskie oczy.

Quay w chwili śmierci był Złodziejem na IV kręgu.

Bio:

Historia:

Urodzony w 1477 TH w Krwawej Puszczy, Quay w młodym wieku dołaczył do stronnictwa pragnącego otwarcia Dworu Elfów na resztę świata. W 1504 TH, elf już wtedy będący adeptem Dyscypliny Złodzieja, został doprowadzony przed królową Alachię i skazany na banicję za zabicie strażnika przez członków jego stronnictwa.

Czas spędzony w drużynie:

Nie wiadomo co się z nim potem działo, pojawił się dopiero 4 lata po wygnaniu w Wielkim Targu jako jeden ze Złodziei w służbie Szybkiego Cienia. Jego szef wysłał go do ochrony elfickiego Czarodzieja – Avalaca, na którego polowało kilka organizacji w tym rywalizujący z Szybkim Cieniem gang Czarnego.

Zgodnie z tym rozkazem, Złodziej dołączył do Czarodzieja w Urupie1, nie informując oczywiście dla kogo naprawdę pracuje. Od tego czasu krwawy elf towarzyszł Avalacowi w trakcie przygód, aż w końcu razem z resztą drużyny udali się do Wielkiego Targu by oddać monetę ognia Inteusa na przechowanie Lodoskrzydłemu.

Tam, Quay najpierw musiał chronić Avalaca przed atakiem t’skrangijsiego Fechtmistrza, potem pomóc uciec Czarodziejowi przed wysłannikami gildii Czarodziei i Mistrzów Żywiołów, następnie pomagał ścigać Mustelę Nivalis, która wykradła monetę.

W końcu udało się ją odzyskać i przekazać Lodoskrzydłemu. Jednak gdy drużyna wróciła do Wielkiego Targu, trafili w sam środek ataku przywołanego Puchlaka na miasto. Horror zaczął uciekać na widok nadciągającej gwardii throalskiej, ale Drwiciel Quay nie miał zamiaru na to pozwolić. W krwawym elfie obudziła się rasowa nienawiść do Horrorów, wskoczył na odlatującą bestię i zaczął ją siekać mieczem. Jego ataki jednak nie były dość skuteczne i Puchlak zaatakował Złodzieja Tnącą Sferą. Siła zaklęcie była wystarczająca by zabić elfa i ciało Quay’a uderzyło o bruk miasta. Nim jego kompani mieli okazję odzyskać ciało i udać się po eliksir ostatniej szansy, zostali obezwładnieni i porwani przez Icariona, który przywał Horrora właśnie w celu odwrócenia uwagi i umożliwienia sobie porwania drużyny2.

Śmierci:

1508 TH: zabity przez Puchlaka w Wielkim Targu2 (śmierć ostateczna)

Komentarz MG:

Taki opis Drwiciela Quay’a jest wyjątkowy suchy i nie obejmuje nawet połowy wydarzeń, w których ta postać występowała. Gracz, który ją prowadził grał ze mną w dużą ilość singlówek i podczas nich zwiedził większość Barsawii a także dużą część prowincji Vivane. Niestety, postać ta krótko występowała w przygodac tej opowieści, ja zaś nie pamiętam ich wszystkich więc opisałem tylko te najważniejsze. Co ciekawe, Drwiciel Quay jest jak dotąd jedyną postacią, która zginęła śmiercią ostateczną. Sama postać została wzięta, do jednej z organizowanych na szybko sesji, z przygody w Magii i Mieczu pt. “Kłopoty w Czerwonym Pyle”.

Odnośniki:

1 Podróżując do Wielkiego Targu

2 Wojna gildii

Drwiciel Quay

Kusiciele Losu Denadareth