Postrish

Tajemnicza Ksenomantka, piękna i zabójcza.

Description:

Ciemnowłosa, piękna i zmysłowa – czterdziestoletnia Postrish ma znaczny, choć niewidoczny wpływ na wydarzenia w Barsawii.” [Barsawia: Księga Mistrza Gry].

Postrish bardzo niechętnie ujawnia zakres swoich mocy, ale drużyna wydedukowała, że jest na conajmniej VII kręgu Dyscypliny Ksenomanty. Było to pod koniec roku 1508 TH, jaki jest zakres jej umiejętności teraz – pozostaje tajemnicą.

Bio:

Postrish osobiście na sesji pojawiła się tylko raz – pod koniec roku 1508 TH. Była ona pasażerką na statku atrakcji, który drużyna płynęła z Urupy do Wielkiego Targu. Jej uroda od razu przykuła uwagę Lamladira, który nie mógł się powstrzymać i ją uwiódł (a raczej ona pozwoliła mu się uwieść) i dwójka szybko nawiązała niezobowiązujący romans. Postrish powiedziała elfowi, że jest początkującą adeptką sztuki ksenomanckiej – co jednak szybko okazało się być nie do końca zgodne z prawdą.

Gdy drużyna przybiła do brzegu, została zaatakowana przez bandytów Czarnego oraz magów z Barsawiańskiej Gildii Czarodziei – obie organizacje chciały odebrać monetę esencji Inteusa od Avalaca. Postrish była przekonana, że to ona jest celem i włączyła się do walki ramie w ramię drużyna. To podczas tej walki Avalac wydedukował, że jest ona Ksenomantką na conajmniej VII kręgu. Z jej pomocą napastnicy zostali pokonani, jednak sama Postrish gdy dowiedziała się, że nie ona była celem i na darmo włączyła się do walki, ujawniając do tego pełnię swej mocy odeszła. Lamladir próbował ją zatrzymać, ale powaliła go Bólem i po czym zagroziła, że jeśli raz spróbuje to rzuci na niego Uschnięcie Kończyny i jej celem nie będzie ani ręka, ani noga, ani głowa1...

Po jej odejściu, Kusiciele Losu nigdy jej już nie spotkali.

Komentarz MG:

Kilkukrotnie jeszcze chciałem wykorzystać Postrish, ale jakoś nigdy nie było okazji. Sądzę jednak, że jeszcze się pojawi, szkoda byłoby ją marnować – chociaż nie wiem do końca w jakiej roli się pojawi…

Odnośniki:

1 Podróżując do Wielkiego Targu

Postrish

Kusiciele Losu Denadareth