Ulrejn

Description:

Niski chudy człowiek, o pociągłej twarzy i długich siwych włosach.

Ulrejn w chwili śmierci był Ksenomantą na XIII Kręgu.

Bio:

Historia:

Ulrejn urodził się w 1436 TH w Travarze. Podczas swoich podróży odkrył nieotwarty kaer, wkrótce zaczął współpracować z radą Ksenomantów z tego schronienia. Wspólnie, w Throalu założyli Zakon Ksenomantów. Po kilku latach Ulrejn awansował na stanowisko Arcymistrza.

Kontakty z BG:

W 1508 Th Ulrejn wszedł w kontakt z drużyną BG, gdy końcu dowiedział się, że dwie organizacje rywalizujące z Zakonem Ksenomantów: Gildia Czarodziei i Krąg Skały postanowiły zwiększyć swoje poparcie u króla Varulusa III, łapiąc ducha ognia Inteusa, odpowiedzialnego za śmierć sojusznika i przyjaciela króla. Postanowił to uniemożliwić, chroniąc Avalaca, posiadającego przedmiot wzorca żywiołaka1. Do pomocy wynajął gang Szybkiego Cienia.

Gdy przeciwne gildie namierzyły Avalaca w Wielkim Targu, Ulrej rozkazał swoim adeptom osłaniać elfa. Ostatecznie doszło do napiętej konfrontacji w jednej z karczm. Drużynie udalo się uciec, na moment nim starcie magów obróciło budynek w perzynę2. Niedługo później, Avalac oddał monetę ognia na przechowanie Lodoskrzydłemu i gildie odpuściły, nie chcąc ryzykować gniewu smoka.

Przez następne dwa lata Ulrejn pomagał BG, zwłaszcza zaś Avalacowi, dostarczając czasem potrzebnych informacji. W końu w 1510 TH, podczas chaosu wywołanego śmiercią Varulusa III, Denairastas chcąc osłabić konkurencję ze strony innych grup adeptów sztuk magicznych zaatakowali również i Arcymistrza Zakonu. Jada Denairastas, ta sama osoba której udało się zamordować króla Throalu, przeprowadziła udany zamach na Ulrejna. Mistrzowsko wykorzystując swą magię iluzyjną, Jada udała, że próbuje zdobyć przedmiot wzorca Ksenomanty. Gdy próba została udaremniona, a Ulrejn zaczął myśleć, że udaremnił zamach – zabójczyni udało się go otruć.

Śmierć Ulrejna oznaczała praktycznie koniec Zakonu Ksenomantów.

Odnośniki:

1 W międzyczasie

2 Wielki Targ po raz pierwszy

Ulrejn

Kusiciele Losu Denadareth