Mustela Nivalis

Description:

Średni wzrost (jak na wietrzniaczkę), ciemnobrązowe włosy i niebieskie oczy.

Gdy opuszczała drużynę, była Złodziejką IV Kręgu.

Bio:

Historia:

Urodzona w 1469 TH, historia nieznana do pojawienia się w Wielkim Targu. Tam przeprowadziła kilka udanych napadów na domy kupców, najpierw zyskując sobie zaufanie ich mieszkańców.

Czas spędzony w drużynie:

Moneta Inteusa:

W końcu dowiedziała się o przybyciu Avalaca do Wielkiego Targu i o tym, że moneta ognia w posiadaniu elfa. Domyślając, że moneta może być cenna postanowiła ją zdobyć. By zdobyć zaufanie drużyny pomogła im, gdy zaatakował ich H’sirr Henghoyke. Później udało jej się wykraść monetę, ale po długiej pogoni została trafiona przez Mistrza Żywiołów kulą ognia, która spaliła jej skrzydła. Drużynie udało się uratować wietrzniaczkę i grożąc przypalaniem zmusili ją do oddania monety1.

Po oddaniu monety Lodoskrzydłemu, wietrzniaczka straciła szansę na wykradzenie jej, ale postanowiła tak czy inaczej dołączyć do drużyny. Wpływ na jej decyzję miiał między innymi fakt, że Avalac przekonał smoka do zregenerowania skrzydeł Złodziejki. Pomoc Musteli Nivalis przydała się podczas ucieczki z zamczyska Icariona – udało jej się wykraść Różdżkę Przepływów, za pomocą której Avalacowi udało się przejąć kontrolę nad źródłem mocy. Wietrzniaczce udało się uciec z walącego się zamczyska razem z resztą drużyny2.

Komentarz MG:

Gracz(ka) prowadząca Mustelę Nivalis była na tylko kilku sesjach, ale nieuczciwe byłoby o niej zapomnieć. Tak czy inaczej, wniosła dużo humoru do rozgrywki.

Odnośniki:

1 Wojna Gildii

2 Zamczysko Icariona

Mustela Nivalis

Kusiciele Losu Denadareth