Dragit

Dragit, z pozoru zwykły krasnolud prowadzący jedną z wielu karczm w Wielkim Targu, tak naprawdę współpracował z kultystami z Domu Uskrzydlonego Kamienia odpowiadającymi za ataki gargulców na mieszkańców miasta. Tę dziwną spółkę zaproponował jeden z członków kultu, który znał Dragita i wiedział, że krasnolud ten jest bezwględny i amoralny.

Współpraca rozwijała się owocnie – Dragit informował kult o wydarzeniach w Wielkim Targu i czasem usypiał klientów, pozwalając kultystom ich zabrać, w zamian otrzymywał ekwipunek i pieniądze schwytanych osób. Proceder dobiegł końca, gdy na zlecenie władz miasta, sprawą ataków zainteresowali się Avalac i S’landrar. Gdy szukając informacji zajrzeli do karczmy Dragit, karczmarz podał im alkohol zaprawiony środkami nasennymi. Następnie zabrał i sprzedał ich ekwipunek bandytom, oraz dał znać kultystom by wzięli nieprzytomnych adeptów do Świątyni.

Dragit zapewne nie przeczuwał, że kiedykolwiek zobaczy BG ponownie – dlatego tym większe było zdziwienie, gdy obaj po ucieczce z Domu Uskrzydlonego Kamienia zawitali w jego karczmie. Po chwili tortur krasnolud wyjawił im co zrobił z ich rzeczami oraz przedstawił szczegóły współpracy z kultystami, licząc że tymi informacjami sobie kupi życie. Rzeczywiście – BG darowali Dragitowi życie, lecz wydali go straży i krasnoluda więcej nie widziano1.

Odnośniki:

1 Zabójcy i gargulce

Dragit

Kusiciele Losu Denadareth