Karissa

Karissa była elfką urodzoną w wiosce Norna, znajdującej się pod ochroną lorda Teyrana. Wychowywana przez swego ojca, Karissa wyrosła na piękną kobietę, jednak ciągle rozpieszczana, nie potrafiła zaakceptować biedy panującej w osadzie a tym bardziej zrozumieć, że sama też musi zacząć pracować przy gospodarstwie. By uniknąć tego losu postanowiła uwieść i wyjść za członka jednej z drużyn adeptów, które czasem przechodziły przez wioskę – to jednak dało jej tylko reputację kobiety “łatwej”. Karissa próbowała także uwieść lorda Teyrana, jednak o ile dziewczyna spodobała mu się, to szlachcic był zbyt dumny by ożenić się z dziewczyną z pospólstwa i do tego należącą do innej rasy.

Pewnego dnia, od obwoźnego kupca kupiła piękną kryształową skrzynię. Zmusiła ojca do wydania na nią reszty pieniędzy, ale on jak zwykle nie był w stanie odmówić jedynej córce. Wkrótce okazało się, że skrzynia tak naprawdę jest kryształowym bytem – pomniejszym typem Horrora. Istota szybko poznała się na dziewczynie i zaoferowała jej moc, pozwalającą na poprawę życia, którą elfka oczywiście przyjęła.

Przez rok, pod “okiem” bestii Karissa zgłębiała dyscyplinę Iluzjonisty, szybkie postępy zawdzęczając wsparciu potwora. Gdy tylko opanowała sztukę magicznego zauroczenia, wypróbowała ją na Teyranie zmuszając go do poślubienia. Z biegiem czasu, zdobyła niemal całkowitą kontrolę nad swym mężem i zaczęła wykorzystywać swą pozycję by wymyślać coraz to nowe okrucieństwa, którym poddawała mieszkańców Norny – była to cena za moc Horrora. Oczywiście elfkę bawił fakt, że mieszkańcy uważali, że to lord uprowadził ją siłą i to jego pomysłem były rządy terroru.

Po roku takich rządów do wioski zawitała drużyna, która miała przyjąć Nazwę Kusicieli Losu. Avalac, Lamladir i S’landrar zgodzili się pomóc mieszkańcom w uwolnieniu Karissy z rąk “okrutnego” władcy. Udając, że Lamladir jest księciem odległej Hobolandii, drużyna wkroczyła do zamku i została odpowiednio przyjęta – Karissa chciała się dowiedzieć, kim są ci przybysze nim rozkaże ich stracić. W nocy jednak, drużyna opuściła swoją sypialnię i badając zamek, trafiła na tajne pomieszczenie, w którym Karissa umieściła Horrora. Gdy BG udało się zabić bestię, część mocy elfki zniknęła i dziewczyna zaczęła tracić kontrolę nad swym mężem i strażnikami. Między innymi dlatego nie była w stanie powstrzymać drużyny przed dotarciem do sypialni jej i Teyrana. Tam Avalac przejrzał maskaradę Karissy i zrozumiał, że to lord był jedynie marionetką. Dziewczyna kazała mężowi zaatakować adeptów, jednak S’landrarowi udało się powstrzymać przeciwnika zaś Lamladir i Avalac zabili elfkę, rozpraszając jej kontrolę nad Teyranem i kończąc jej rządy terroru1.

W chwili śmierci Karissa była Iluzjonistką na III kręgu, jednak wspomagana mocą Horrora, dysponowała o wiele większą mocą.

Odnośniki:

1 Zamek Teyrana

Karissa

Kusiciele Losu Denadareth