Konsekwencje śmierci

Ostatnie sesje, w porównaniu z tymi wcześniejszymi, obfitowały w zgony postaci Kusicieli Losu. Eliksiry ostatniej szansy raz po raz ratowały drużynę i mimo iż zacząłem utrudniać dostęp do tych specyfików i zawyżać ich cenę, powroty do życia były i tak aż nazbyt powszechne. Taka śmierć bez konsekwencji zaczynała mnie irytować, zaś po ostatniej sesji (tu wstawić numer) gdy niemal wszystkie postacie zginęły, stwierdziliśmy z graczami, że trzeba coś z tym zrobić.

Z drugiej strony, nie chcę (a gracze tym bardziej) zabijać postaci śmiercią ostateczną, mechanika przerzutów EarthDawna, sprawia że często postacie giną niejako “przypadkiem” – gdyż np. w rzucie na obrażenia było o kilka przerzutów za dużo.

Gracz prowadzący Evendera zaproponował dobre rozwiązanie – za każdą śmierć postać, po przywróceniu do życia, obniża na stałe swój próg przytomności i życia o 3. Talenty i efekty, które zapobiegają śmierci – jak amulet krwi oszukania śmierci, talent Test Życia i udana “przytomnościówka” ratują od tego obniżenia, ale jeśli jednak postać wyzionie ducha, to żadna forma magii czy przywrócenia do życia nie cofnie tej utraty witalności.

Konsekwencje śmierci

Kusiciele Losu Denadareth