Poszukiwacze Artefaktów

Poszukiwacze Artefaktów byli sektą służącą Horrorowi o Imieniu Władca Wynaturzeń. Pozowali na kult żywych legend, ich oficjalną doktryną było przekonanie, że zbieranie artefaktów i magicznych przedmiotów sprzed Pogromu pozwoli uleczyć Barsawię. Naprawdę ofiarowali znalezione skarby swemu horrorycznemu władcy, który z nich tworzył konstrukty.

Lamladir i Avalac zostali wynajęci przez tą organizację właśnie w celu dostarczenia kilku przedmiotów magicznych do jaskini na Złoziemiu. Wprawdzie moc władcy wynaturzeń osłoniła drużynę przed widzeniem większości Horrorów z tego miejsca, ale i tak zostali zaatakowani przez jehutry.

W końcu dotarli do jaskini, złożyli artefakty na ręce kultysty, który tam był, odebrali nagrodę i ruszyli z powrotem. W drodze powrotnej zostali zaatakowani przez konstrukty kilka razy, więc postanowili wycofać się do jaskini Poszukiwaczy by odpocząć… a także by sprawdzić dokładniej co kryje to miejsce, gdyż zaczęło im się wydawać podejrzane, że nie byli tak ciężko atakowni gdy transportowali artefakty.

W środku poznali prawdę, widząc jak z przedmiotów magicznych powstają konstrukty – golemy. Przerwali proces zabijając kultystę i po ciężkiej walce niszcząc nie ukończone golemy1.

Po pewnym czasie, ścieżki kultu i BG znów się skrzyżowały. W Urupie drużyna (wzmocniona o S’landrara) postanowiła zlikwidować oficjalnie tam działającą filię organizacji. Widząc niechęć straży to ingerowaniu i dowiadując się o kolejnej filii powstającej w Throalu, BG postanowili na własną rękę zdobyć dowody obciążające Poszukiwaczy.

W końcu S’landrarowi udało się zdobyć raporty dotyczące transportu przedmiotów magicznych na Złoziemia oraz kilka przedmiotów horrorycznych. Niestety chwilę później, z powodu uruchomienia alarmu cała placówka została zaalarmowana i BG musieli ratować się ucieczką. J’ptan i J’plan – para t’skrangijskich bliźniaków zarządzająca tą filią ścigała drużynę aż po posterunek straży. Widząc, że BG są bezpieczni, t’skrangi wróciły do siedziby.

Tymczasem dzięki zdobytym dowodom, drużyna przekonała straż do szturmu na Poszukiwaczy – aresztowania uniknęli jedynie bliźniacy, uciekając za pomocą teleportacji. BG wysłali również dowody i list od straży w Urupie do Throalu, gdzie straż królewska również zlikwidowała filię. Po tych ciosach Poszukiwacze Artefaktów nigdy się już nie podnieśli, chociaż bliźniacy kilkukrotnie próbowali się zemścić i atakowali drużynę2.

Ważni członkowie:

Odnośniki:

1 Poszukiwacze Artefaktów, cz.I

2 Poszukiwacze Artefaktów, cz.II

Poszukiwacze Artefaktów

Kusiciele Losu Denadareth