Teyran

Gdy król Varulus III ogłosił, że każdy kto jest w stanie otoczyć niezajęty teren ochroną i opieką, może się tytułować lordem, Teyran był jednym z licznych chętnych. Pochodzący ze zubożałego podczas Pogromu kupieckiego rodu z Throalu, Teyran jako Fechtmistrz wyruszył z drużyną adeptów szukać przygód. Po dwudziestu latach podróży, gdy drużyna się rozpadła Teyran wykorzystał zdobyte bogactwo do zwerbowania grupy najemników i zbudowania zamku wokół wioski Norny, której kiedyś pomógł jako adept.

Po uznaniu jego tytułu przez Throal, szybko z przystępnego i przyjaznego adepta zaczął się stawać ponownie dumnym i aroganckim arystokratą na jakiego został wychowany. Kredyt zaufania u mieszkańców osady, szybko się zaczął wyczerpywać – Teyran nie był okrutny, ale nie zwracał żadnej uwagi na potrzeby wieśniaków, chroniąc ich i pomagając tylko gdy było to absolutnie niezbędne.

Ostatnia granica została przekroczona, gdy Teyran porwał i siłą zmusił do ślubu Karissę, piękną elfią dziewczynę z osady. Z każdym kolejnym dniem, rządy Teyrana stawały się coraz bardziej okrutne. Czego mieszkańcy wioski nie wiedzieli, to fakt, że to Karissa, będąca pod wpływem kryształowego bytu zdominowała Teyrana za pomocą magii i zmuszała do wszystkich uczynków.

Koniec rządów terroru przyszedł, gdy mieszkańcy wioski poprosili Avalaca, Lamladira i S’landrara o uratowanie Karissy. Lamladir przybył do zamku, podając się za księcia Hobolandii. W Teyranie było za dużo jego prawdziwego siebie by perspektywa goszczenia u siebie arystokracji nie przemówiła do niego. Jednak gdy w nocy drużyna wymknęła się z sypialni i zabiła Horrora, który pomagał Karissie, jej wpływ na Teyrana zaczął słabnąć. W końcu doszło do konfrontacji między BG a elfką i jej mężem. Dziewczyna kazała Teyranowi zaatakować BG, jednak kontrolowany magicznie Teyran nie walczył z pełną skutecznością i S’landrar mimo, że słabszy był w stanie się obronić dość długo by Avalac i Lamladir zabili Karissę ostatecznie kończąc jej magiczną kontrolę.

Wyjaśnienie wszystkiego ludziom z wioski nie było łatwe, ale gdy to się udało, zrozumieli czemu to Karissa, nie zaś Teyran musiała zginąć. Ponieważ ostatnie wydarzenia zmniejszyły arogancję Teyrana, poprzysiągł on odtąd lepiej opiekować się wioską1.

Gdy BG po raz ostatni widzieli Teyrana, był on Fechtmistrzem na VI kręgu.

Odnośniki:

1 Zamek Teyrana

Teyran

Kusiciele Losu Denadareth