Varanth

Varanth był krasnoludzkim adeptem Wojownikiem, zamieszkałym w Wielkim Targu. Z nieznanych powodów, zaczął żywić straszną nienawiść do magów i zaczął ich mordować. Poszczególne gildie magów mogły się nim zająć, ale ich uwagę przyciągnął elf Avalac. Varanthowi tymczasem udało się zabić kilku adeptów Dyscyplin magicznych i Rada Kupiecka zaczęła się martwić konsekwencjami tych akcji dla miasta.

Za krasnoluda została wyznaczona nagroda w wysokości 1000 sztuk srebra, którą zainteresowali się Avalac i S’landrar. Postanowili oni zastawić pułapkę, używając Avalaca jako przynęty. Plan udał się aż za dobrze i Varanth zaatakował elfa – okazał się jednak być zbyt trudnym przeciwnikiem. Tylko dzięki interwencji S’landrara Czarodziej zachował życie, ale nawet t’skrang nie był w stanie pokonać wroga i BG musieli ratować się ucieczką1.

Do kolejnego spotkania doszło parę dni później w jednej z karczm Wielkiego Targu. Akurat doszło tam do napiętego spotkania między kilkoma frakcjami magów – Barsawiańskiej Gildii Czarodziei, Kręgu Skały i Zakonu Ksenomantów. W ten kocioł wskoczył Varanth atakując jednego z Czarodzei – rozpętując tym bitwę na zaklęcia. W trakcie wymiany ognia krasnolud został trafiony kilkoma zaklęciami i zginął na miejscu – później zaś jeszcze zawaliła się na niego karczma2.

W chwili śmierci Varanth był Wojownikiem VII kręgu.

Odnośniki:

1 Zabójcy i gargulce

2 Wojna gildii

Varanth

Kusiciele Losu Denadareth