Zamek Khavur

Zamczysko Khavur było jedną z licznych Throalskich twierdzy zbudowanych w końcowym momencie Wojen Orichalkowych w celu pilnowania zasobów esencji ziemi. Twierdza została opuszczona na krótko przed rozpoczęciem Pogromu po czym została opanowana przez Dawców Imion, którym nie udało się schronić w Throalu na czas, ale nie okazała się wystarczająco dobrą ochroną. Zamek zbudowany był nad źródłem mocy, jednak podczas Pogromu przeszło one w stan uśpienia.

Zaraz po Pogromie, Throal próbował odzyskać swe twierdze, ale Khavur był wciąż zamieszkały przez Horroryczne konstrukty i odbijanie zamku okazało się być zbyt kosztowne. Krótko po Pierwszej Wojnie Therańskiej, zamczysko opanował Icarion wraz z wynajętą grupą najemników. Udało mu się przebudzić źródło mocy, następnie stworzył Różdżkę Przepływów do kontroli jego energii.

W końcu Icarionowi udało się schwytać Avalaca w celu użycia go w roli przedmiotu wzorca do przywołania żywiołaka ognia – Inteusa. Kusicielom Losu udało się jednak uwolnić, wykraść Różdżkę Przepływów i opanować źródło mocy. Pomogło w tym zamieszanie wywołane przez jednoczesny atak Gildii Czarodziejów na zamczysko. Gdy Icarion próbował odzyskać nad nim kontrolę, BG udało się uwolnić Inteusa spod kontroli maga i żywiołak rozszarpał Icariona. Bez maga i ze zniszczonym źródłem nocy, twierdza nie oparła się atakowi gidlii i zawaliła się grzebiąc Inteusa1.

Odnośniki:

1 Zamczysko Icariona

Zamek Khavur

Kusiciele Losu Denadareth